סגירה
חזרה
סגירה
משרד עו"ד רחל שחר
03-736-3237
משרד עו"ד רחל שחר

עורכת דין רחל שחר: מומחית להיטלי השבחה

עורכת דין רחל שחר

נעים להכיר, שמי רחל שחר, עורכת דין מנוסה בתחום היטלי ההשבחה, מגשרת מוסמכת מטעם משרד המשפטים ויזמית נדל"ן בדימוס.

הקמתי את משרד עורכי הדין רחל שחר בשנת 2004, במטרה להעניק סיוע משפטי לכל אדם שמתמודד מול תשלום היטלי השבחה. לאורך השנים ייצגתי מאות לקוחות בתיקים של היטלי השבחה והצלחתי להשיג עבורם תוצאות מעולות.

מניסיוני אני יכולה לומר שברובם המוחלט של המקרים שבהם מוטלים היטלי השבחה על נכסים בשל עליית שווי המקרקעין, ניתן להקטין משמעותית את היטלי ההשבחה ואף לבטלם לחלוטין.

ליווי מקצועי מעורך דין שהנו מומחה בהיטלי השבחה, בהכרח מצמצם את סכום ההיטל שאותם אנשים היו נדרשים לשלם אלמלא הם היו נעזרים בעורך דין. תשלומים אלו יכולים להגיע למאות אלפי שקלים ואף יותר.

מידע אישי ומקצועי על עו"ד רחל שחר

למדתי תואר ראשון במדעי המדינה באוניברסיטה העברית ותואר ראשון במשפטים במרכז האקדמי למשפט ברמת גן ומיד בתום לימודיי התחלתי את דרכי המקצועית, תחילה בתחום הגירושין.

באותו זמן מוניתי לקונסת נכסים מטעם בית המשפט ובמסגרת הסכמי פירוקי שיתוף שניהלתי דאז, נחשפתי לעובדה שבמכר הרבה פעמים אנשים נדרשים לשלם היטלי השבחה גבוהים מאוד.

בכל פעם כשהבחנתי בסכום גבוה של היטלי השבחה, הפניתי את תשומת ליבם של לקוחותיי ופעלתי במטרה להקטין ובמקרים מסוימים אף לבטל את היטלי ההשבחה שהוטלו עליהם.

באותה עת עבדתי כיזמית בנייה וכשהתבקשתי לבדוק היתכנות של פרויקטים נדלניים בערי יוקרה, ראיתי שהמיסוי ובפרט היטלי ההשבחה, פעמים רבות הופכים את הפרויקטים האלו להפסדים. אז התחלתי לחקור לעומק את כל העניין של היטלי השבחה, ישבתי בוועדות וניסיתי להבין על מה ולמה מבקשים כל דבר.

בזמן שבניתי תכניות לשינוי מתאר תמ"א במועצה המקומית סביון, הובלתי את תכנית המרתפים, שבמסגרתה הצלחתי להוסיף 200 מ"ר לכל בית וכך במקום 300 מ"ר בנינו 500 מ"ר.

כשמדובר על מקום כמו סביון ההשלכות של השינוי הזה הן הרבה מאוד כסף.

עצם זה שהצלחתי להוריד בחצי את היטלי ההשבחה שנדרשו על ידי המנהל וגם על ידי הוועדה המקומית בסביון, גרם לי להבין שגם המנהל וגם הוועדות המקומיות דורשים היטלי השבחה בשיטה כמעט עיוורת. לכן, כאשר ניגשים לטפל בנושא של היטלי השבחה, מוכרחים להיות ערניים ולבדוק בכל מקרה לגופו, האמנם דרישת ההיטל אכן חוקית.

מומחית בהקטנה וביטול היטלי השבחה

נכון להיום אני שותפה בקבוצת עורכי דין ושמאים, שבוחנת מיזמי נדל"ן ויחד אנחנו מנסים לקדם את כל הנושא של הפחתת היטלי השבחה כחלק מהיתכנות עסקית של פרויקטים בארץ.

במסגרת עבודתי נוכחתי לדעת שבמאבק ועבודה מסודרת ניתן להפחית באופן ניכר את היטלי ההשבחה ולפעמים אפילו לבטל אותם לגמרי. הפחתה נכונה של היטלי השבחה ובמקביל, הגדלת המ"ר ליזם, מאפשרות להפוך פרויקט מפרויקט לא רווחי לפרויקט רווחי מאוד.

אני עובדת בשיתוף פעולה צמוד עם שמאיי מקרקעין מנוסים ואדריכלים מן השורה הראשונה, דבר שמהווה יתרון אדיר ללקוחותיי, שיכולים לקבל תחת קורת גג אחת את כל השירותים הרלוונטיים לעסקאותיהם.

כישוריי המקצועיים, המומחיות והניסיון שצברתי, מאפשרים לי לעשות סינרגיה של כל היכולות שלי, כדי להביא את הלקוח לחיסכון משמעותי, תמיד.

חשוב להבין שהיטלי השבחה מהווים כסף קל עבור הרשויות ואני מאמינה ובטוחה שהמאבק שאני ועורכי דין אחרים מנהלים, הוא מאבק חשוב ביותר.

כאמור, כמעט בכל תיק ניתן להפחית היטלי השבחה ולפעמים אפילו לבטל אותם לגמרי ולכן שווה לכל לקוח לבדוק לפני שהוא ממהר לשלם את דרישת התשלום של היטלי ההשבחה, האם הוא באמת חייב לשלם, או שמא ניתן להקטין את התשלום או לבטלו.

אנשים לא יודעים אבל היטלי השבחה זה עניין של מאות אלפי שקלים והרבה פעמים הרשות מטילה היטלים שכלל לא מגיעים לה בהתאם לחוק, חיובים שחורגים מסמכותה או שלא עברו את הוועדות הדרושות.

בשורה התחתונה, ערעור על היטלי השבחה וכפועל יוצא מהצלחת הערעור, הקטנה או ביטול של ההיטל, יכולים להפוך פרויקט נדל"ן מכן ללא או להפך.

אני מקווה שתמצא באתר תשובות לכל השאלות שלך בנושא היטלי ההשבחה ובכל מקרה, אני וצוות המשרד עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל עניין הרלוונטי לתחום.

לקבלת ייעוץ משפטי אישי פנה/י כאן!

דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (3) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
קראו עוד
עורכת דין רחל שחר
נעים להכיר!
רחל שחר הנה עורכת דין מומחית בתחום היטלי ההשבחה, שייצגה אלפי לקוחות מרוצים בעסקאות נדל"ן גדולות והצליחה להקטין משמעותית ואף לבטל לחלוטין את ההיטלים שאותם לקוחות נדרשו לשלם במעמד קנייתו או מכירתו של הנכס.